Island - 111 nej...

Islandská nej...

Míst, k nimž lze přiřadit přídavné jméno s předponou nej..., je na Islandu nesčet­ně. A vždy záleží na pohledu konkrétního člověka. Pro někoho může být nějaké místo nejkrásnější, pro jiného nejzajímavější, nejvýznamnější, pro dalšího nej-opuštěnější, nejdrsnější, nebo třeba i nejsmutnější...

V této knížce je uvedeno takových míst 111 a vůbec si nečiním nárok na to, že všemi čtenáři budou tato místa označena jako „nej...“. Nicméně jde o mís­ta, která by návštěvník Islandu rozhodně neměl minout. Samozřejmě, nelze je v žádném případě „stihnout“ během jediné návštěvy, sám jsem je postupně ob­jevoval a k mnohým se opakovaně vracel během každoročních cest na Island od roku 2001. A to je vlastně smysl, proč tento průvodce vychází: pro ty, kteří na Islandu ještě nebyli, je to otevřená nabídka, co si vybrat, co spatřit, co navštívit, a pro ty, kteří už na Islandu byli a jedou tam znovu, jsou zde další náměty míst i v odlehlejších či méně přístupnějších koutech ostrova, která při dřívější cestě nenavštívili.

Knížka si vůbec neklade za cíl nahradit či suplovat obsáhlé a podrobné průvod­ce po Islandu (Lonely planet a Rough) ani mého Průvodce islandským vnitroze­mím.

Knížka je jenom upozorněním či ochutnávkou zajímavých a krásných míst... a koho zaujmou v tomto „obrazovém průvodci“ a bude je chtít spatřit na vlastní oči, ten si k nim cestu jistě najde.

Góða ferð! Šťastnou cestu!

Jan Sucharda

 

 

Formát 119x163 mm, počet stran 128, papír matná křída 135 g, vazba v-4 (šitá v měkkých deskách), povrchová úprava matné lamino.

Kniiha stojí 150.- Kč vč. DPH a je možné si ji objednat zde. K zásilce se připočítává poštovné za dopor. zásilku.

 

Ukázka stránek

 

Některé z ohlasů na knížku Island 111 nej...

Vážený pane Suchardo,

chtěla bych Vám z celého srdce poděkovat. Ptáte se proč?
V září roku 2016 jsem se rozhodla navšívit Island. Cestu jsme plánovali bezmála půl roku včetně letenek, půjčení auta atd. Také jsem se snažila sehnat informace a rady na cestu. Island byl a je můj sen, věděla jsem, kam mířím, ale přecejenom byl pro mě velká neznámá. Vaše knížka 111 nej... mi ohromně pomohla při plánování. Z Islandu jsem se vrátila včera a jsem touto zemí nadšena a okouzlena. Vaše knížka nám pomohla navštívit oblasti, které jsou autobusovým turistům skryté: Gunnuhver, Glymur, Gjáin (který jsme bohužel neviděli, tlačil nás čas), Háifoss a Hjálparfoss.  Bohužel jsme neměli auto 4x4. tak byl náš výběr značně omezen. Ale i tak naše cesta splnila cíl. Doufám, že Island navštívím ještě jednou a uskutečním to, co jsme díky autu nemohli.
Ještě jednou děkuji za Vaše skvělé fotky a přeji jistou ruku a ostrou čočku...
S úctou
Lenka Skácelová

 

Pekný deň pán Sucharda, ...pred tohoročnou júnovou výpravou na Island som bezradne pátral po bedekroch, kým som nenarazil na vaše: Autom 4X4 a 111 naj... Vďaka týmto knihám sme rýchlo pochopili, že Island nie je iba Gullfoss, Blue Laguna a Geysir. Naše dojmy z Islandu po návrate sú doteraz také silné, že sme sa rozhodli vám poďakovať. Ďakujeme, že to pre nás robíte!
...ocenili sme hlavne presnosť a popis F-kových ciest, ako aj miesta, ktoré bežne nie sú propagované. Ich atmosféra bola natoľko silná, že sme tam presedeli niekoľko hodín. 

Na Island sa určite vrátime. Veď máme cestovateľské Islandské dresy...!
S pozdravom
Robo Valovič, dramaturg Redakcie dokumentu a publicistiky RTVS

 

Dobry den pane Suchardo,

dnes jsme se vratili z nadherne dovolene na Islandu, kde nam byla pruvodcem vase knizka Island 111 nej... Chci vam za ni moc podekovat, je velmi prehledna, s optimalnim mnozstvim informaci, s vasim popisem cesty jsme vsude krasne trefili.

Island je nadherna zeme, kde je priroda stale jeste vladcem, verim, ze se tam jeste nekdy vratime.

Diky, Zuzana Švejcarovà