Island - země vzdálená

Kniha Island - země vzdálená je mojí třetí fotografickou publikací věnovanou Islandu. Tentokrát jsem zvolil místo dnes převládajících barevných knih černobílé pojetí. V knížce jsou nejen záběry úžasné islandské krajiny, sopek, lávových polí, řek, vodopádů a pouští, ale také opuštěných farem nebo ztroskotaných lodí. To všechno patří k Islandu a trochu se vymyká běžnému pohledu turisty, který Island navštívi se zájezdem některé cestovní kanceláře a absolvuje cestu po nejznámějších turistických "atrakcích".

Na někoho toto pojetí může působit poněkud nostalgicky či zádumčivě, ale Island takový prostě je. Je to země vzdálená nejenom kilometry z České kotliny, ale zejména zvláštností své krajiny, svojí atmosférou a geniem loci. 

Kniha vychází s podporou CK Periscope Skandinávie, s. r. o.


Formát 24x22 cm, vázaná v tvrdých deskách, přebal s matným laminem, počet stran 132, papír - matná křída. 

Kniha je k dostání u dobrých knihkupců za cenu 200.- Kč, v internetovém obchodě Kosmas nebo ji lze objednat zde.
 

 

Kniha byla pokřtěna islandským brenivínem na komorní slavnosti ke 100. výročí nezávislosti Islandu,
která se konala 24. listopadu v Cafe Elektric v Praze. Slavnost pořádal Klub islandských fanatiků ve spolupráci se Skandinávským domem. 

 

 

 

Ukázka stránek

 

Jeden z ohlasů

Dobrý den, mám od Vás předchozí dvě obrazové publikace o Islandu, z nichž jsem nadšená. Fotky jsou moc krásné a poutavé. U nové publikace Island - země vzdálená jsem měla trochu strach z černobílých fotografií, že to nebude ono. Island přece musí být barevný, aby zaujal. Ale nakonec jsem si přeci jen knihu koupila a musím říci, že je úžasná. Máte můj obdiv. Chybějící barvy Islandu neubraly nic z jeho krásy, naopak přidaly na tajuplnosti a záhadnosti, snad i ponurosti, ale to k této zemi zkrátka patří. Jsem ráda, že se neváháte podělit o svoji lásku k drsné přírodě, a předáváte nám ji v tak kvalitní a poutavé formě. Budu se těšit na Vaše další publikace (tentokrát už bez váhání, protože vím, že je to sázka na jistotu :-)

Jitka Zouh....